Faq

Zebraliśmy w tym miejscu odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

Przedszkola i żłobki poddaje się ozonowaniu w celu eliminacji lub znacznej redukcji gromadzących się tam bakterii, wirusów, oraz wszelkich patogenów. Dzięki temu miejsca te są znacznie przyjaźniejsze dla zdrowia dzieci, minimalizowane jest ryzyko rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych oraz ryzyko występowania reakcji alergicznych np. zarodniki grzybów pleśniowych, roztocze i wiele innych.

Zdecydowanie tak. Ozonowanie placówek oświatowych zawsze wykonywane jest poza godzinami pracy kiedy dzieci nie ma w placówce. Po zakończeniu zabiegu ozonowania placówka otrzymuje specjalny protokół powykonawczy który jest również oficjalnym przekazaniem pomieszczeń do normalnego i bezpiecznego użytkowania.

Oczywiście że tak. Oczyszczacz powietrza to zupełnie inne urządzenie, służące głównie do filtrowania powietrza i zmniejszania skutków smogu czyli tzw pyłów zawieszonych Według nas dobrze, że placówka takie oczyszczacze posiada. Należy jednak uczciwie powiedzieć że oczyszczacz powietrza nie wykonuje dezynfekcji co dość często twierdzą producenci oczyszczaczy. Nie można wartościować między sobą pracy oczyszczacza z dezynfekcją poprzez ozonowanie ponieważ są to zupełnie inne procesy.

Tak na marginesie skuteczność oczyszczaczy w przedszkolach podważają niektórzy specjaliści m.in. prof Artur Badyda z Politechniki Warszawskiej a nawet… popularna porównywarka oczyszczaczy. Artykuły do poczytania:

W zależności od regionu Polski w którym funkcjonuje placówka zabiegi ozonowania wykonują regionalni wykonawcy – specjalistyczne firmy zajmujące się ozonowaniem które dysponują odpowiednim zapleczem sprzętowym oraz wiedzą merytoryczną popartą wieloletnią praktyką.

Koszty uczestnictwa w programie zależą od kilku czynników z których najważniejszy to wielkość placówki. Aby poznać szczegółową ofertę prosimy o kontakt.

Dezynfekcja obiektu użyteczności publicznej a takim bez wątpienia jest placówka oświatowa to zadanie dla fachowców. Aby zabieg był skuteczny i bezpieczny potrzebny jest profesjonalny sprzęt, przygotowany merytorycznie personel z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem.